Vlastimil Bia

Starosta, STAN
Pavlovice u Přerova, okr. Přerov
Vlastimil Bia

V roce 1990 jsme se s manželkou a dětmi (syn a dcera) rozhodli, že náš další život spojíme s rodištěm manželky, kterým jsou Pavlovice u Přerova. Vystavěli jsme společně rodinný dům a v roce 1994 se nastěhovali.

Naše rozhodnutí o nastěhování se do Pavlovic bylo ovlivněno především tím, že se nám tato obec velmi líbila a splňovala všechny představy o našem směřování. Po celý svůj aktivní život jsem měl zájem o veřejné dění a hned v roce 1994 jsem se zapojil do veřejného života v obci.

V zastupitelstvu obce pracuji od roku 1994 a od roku 2002 vykonávám funkci starosty obce. Po celou dobu „starostování“  jsem aktivně zapojen v Mikroregionu „Záhoří-Helfštýn“ (předseda), MAS Moravská brána (místopředseda) a DSO Moravská brána (předseda). Všechny zkušenosti nabyté v komunální politice chci přenést do činnosti krajského zastupitelstva tak, aby bylo co nejblíže občanovi a obcím kraje.

A proč za  politické hnutí Starostové a nezávislí na kandidátní listině Starostové ProOlomoucký kraj? Odpověď je jednoduchá – je to hnutí, které podporuji od jeho vzniku vzhledem k tomu, že si za své cíle staví řešení problémů zajišťující lepší život na vesnici. A výsledky již prokázalo například lepším financování obcí prostřednictvím RUD.