Vlasta Kočí

Starostka, STAN
Velká Kraš, okr. Jeseník
Vlasta Kočí

Jsem vdaná, mám dva syny a od dětství bydlím v obci Velká Kraš.

Od roku 2006 vykonávám funkci starostky obce. Za svůj největší úspěch považuji spokojeného občana a to nejen ve své obci.

V Olomouckém kraji jsem doma a svůj kraj mám ráda, a také lidi, kteří zde žijí. Už 10 let jsem ve funkci starostky v obci Velká Kraš. Domnívám se, že jsem získala zkušenosti při realizaci projektů, jednání s lidmi a s řešením různých problémů. Zajímá mě, co se děje v mém okolí. Nechci jen nečinně přihlížet a stěžovat si, jak jsou věci špatné a nejdou, ale prostě jít do toho, pomoci a udělat něco pro změnu k lepšímu. Nabízím slušnost, ověřitelné pracovní i občanské zkušenosti a své přesvědčení, že když se chce, tak to vážně jde, jen je třeba sila a trpělivost.

Nežijeme pouze v obci. Naší budoucností jsou kraje průhledné a otevřené, kraje spolupracující se svými samosprávami, kraje s předvídatelným dělením finančních prostředků. Starostové a komunální politici dobře vědí, jak důležitá dobrá správa kraje je. Proto buďme připraveni, že lépe bude pouze tehdy, když pro to uděláme něco hlavně my – občané.

 

Co je podle mého největším problémem našeho regionu?

Za prvé je to práce. Myslím tím nedostatek pracovních příležitostí v celém našem jesenickém regionu. A dále pak pocit, že kraj i republika končí někde před jesenickými vrcholky, troufám si říci, že někde u Mohelnice.