Ing. arch. David Helcel

Architekt, ProOlomouc
Olomouc, okr. Olomouc
Ing. arch. David Helcel

Na Hanou jsem přišel ze Slezska, až do svých 25 let jsem totiž žil v Havířově. Po gymnáziu jsem studoval architekturu na ČVUT v Praze. Aktivní účast v sametové revoluci mi pomohla otevřít oči. Po dokončení školy a roce práce ve stolárně „Frakryl“ v Českém Těšíně jsem odešel v roce 1992 do Olomouce a nastoupil zde do projekční společnosti „Invespol“. Odsloužil jsem si roční vojenskou službu v Hodoníně.
Od roku 1999 působím jako samostatný architekt na volné noze. Pracuji převážně pro soukromé klienty v oblasti bytové a občanské architektury. Věnuji se taoistickému taichi, běhání, kolu, tanci, horám a kresbě. Jsem dosud svobodný a bez dětí.
V roce 1995 jsem otevřeně vystoupil proti neregulérní soutěži na dostavbu hotelu Gemo v Olomouci. Působím aktivně v Klubu architektů Olomoucka a v iniciativě Občané proti Šantovka tower.
Po téměř dvacetiletém aktivistickém snažení jsme v roce 2014 založili s kolegy politické hnutí ProOlomouc s mottem „Olomouc fungující a krásná“.
Stejně optimistickou vizi nyní nabízíme celému našemu kraji od Jeseníků až po Moravskou bránu.
„INSPIROVAT K TVORBĚ“ je mým krédem – tvoření povznáší, přináší radost a nadšení – tvořme tedy společně naše města a náš kraj. Co potřebujete, co si přejete, i to, co nechcete, pro nás je a bude vodítkem a inspirací.