Blanka Kolečkářová

Starostka, STAN
Držovice, okr. Prostějov
Blanka Kolečkářová

Blanka Kolečkářová (1967, Kyjov), je zastupitelkou Olomouckého kraje, místopředsedkyní krajského výboru a členkou celostátního výboru hnutí Starostů a nezávislých. 
Z jižní Moravy – ze Slovácka se vdala na Hanou, kde také vychovala dva dospělé syny. Díky své vrozené odvaze se jí podařilo z důvodu nezájmu města Prostějov o občany Držovic tuto obec v roce 2006 osamostatnit. Do té doby byly Držovice třicet let městkou částí Prostějova. Tak vznikla samostatná obec Držovice (1400 obyvatel).

Na úrovni krajské zastupitelky (2012 – 2016) se ocitla v opozici, kde se samozřejmě snaží být konstruktivní opozicí, ctít morální kredit, umět nést odpovědnost za své činy. Poukazovat na věci špatné a nebýt lhostejná, když politiku kazí lidé se špatným chováním a svědomím. Neboť pak se stává politika v očích voličů špatnou.

A proč opět kandiduje do krajských voleb? Právě proto, aby ukázala, že politika není špatná věc, ale že špatní lidé dělají politiku špatnou v očích lidí. A také je důležité, aby v politice nechyběly ženy. Protože společnost se skládá z mužů i žen, a proto je důležité , aby byla v těchto věcech rovnováha. Jen tak mohou věci dopadnout dobře. Dále věří, že pokud se tam dostanou takoví lidé jako jsou pracovití, stateční a nadšení starostové a starostky nebo lidé se zkušenostmi v komunální politice – praktici, za kterými je vidět kus poctivé práce, ne jen slova – bude opět politika na dobré úrovni a lidé si politiků začnou opět vážit.

A potěší Blanku na duši? Má ráda procházky v lese, která jí, jak říká, dobíjí baterky, ráda si zazpívá s rodinou a přáteli, zahraje si na kytaru, klavír či varhany. Na kole jezdí hlavně pracovně po obci. Je životní optimista a životní sílu a odvahu čerpá ze své křesťanské víry, kterou ji předali její rodiče a prarodiče. A celý život ji víra pomáhala a vyučila odvaze zvláště v dobách před rokem 1989. Má ráda národopis naší země, miluje folklór moravského Slovácka i Hané. Její práce starostky obce byla oceněna nominacemi občanů do soutěží Vesnice roku 2011, Starosta roku 2010 nebo Žena regionu 2012.