Antonín Pospíšil

Starosta, STAN
Moravičany, okr. Šumperk
Antonín Pospíšil

Jmenuji se Antonín Pospíšil, je mi 56 let, jsem ženatý a mám tři dcery. Profesí jsem stavař. Již více jak 35 roků je mým domovem obec Moravičany. Do veřejného života v obci jsem se nejdříve zapojil prací pro fotbalový klub a z toho dále vyplynulo členství v zastupitelstvu obce.
V roce 2002 jsem poprvé obdržel největší počet hlasů v komunálních volbách a stal jsem se na čtyři roky místostarostou. Od roku 2006 do současnosti jsem starostou obce Moravičany, která má 1300 obyvatel a tři místní části.
Za toto období se v naší obci investovalo do rozvoje území prostřednictvím různých investorů, a to především díky financování z EU, okolo 1 miliardy korun. Stavby sice při realizaci komplikovaly život v obci, nakonec ale přinesly do Moravičan rozvoj a příliv nových obyvatel. Myslím si, že vzhledem k poloze obce, dopravní přístupnosti, pracovních příležitostí a pěkné přírodě v okolí jsou Moravičany příjemným místem pro život. Jsem rád, že jsem mohl svými silami a schopnostmi k rozvoji obce přispět.
Kandidaturu do zastupitelstva Olomouckého kraje považuji za další krok k tomu, abych mohl být prospěšný nejen pro obec, ale především pro region Mohelnicka a společně s ostatními kolegy na kandidátce také pro celý kraj.