Se Starosty bez starostí

Se Starosty bez starostí

Krajské volby jsou pro mnohé ztrátou času. A já se nedivím: po čtyřech letech od posledních voleb je stav Olomouckého kraje žalostný. Kraj patří k nejvíce zadluženým v republice a dluh dále roste. Stále se zhoršuje stav silnic, polovina z nich je v havarijním stavu. V oblasti zaměstnanosti, hrubého domácího produktu nebo výše mezd se pohybujeme téměř na konci tabulek. A hejtman, který by to měl řešit, je obviněný v korupční kauze.

Problém není v samotných volbách, ale v tom, komu dáme své hlasy. Dosud většinu z nich získávali politici z tradičních stran, kteří znají jen velkou politiku a jsou mistři zákulisních jednání. Letošní kandidátka Starostové ProOlomoucký kraj je naopak plná osobností, které znáte z každodenního života a dali jste jim důvěru v obecních volbách.

Pokud nám dáte svůj hlas, budeme v následujících letech pracovat na konkrétních věcech, které zlepší život v našem kraji. Zajistíme, aby se veřejná doprava stala moderní alternativou k cestování auty, která zaplavují naše města, aby senioři nebyli na sklonku života vytrháváni ze svých domovů do nákladné ústavní péče, když se o ně můžeme postarat v jejich domovech, aby středoškolské vzdělávání více odpovídalo požadavkům současného trhu práce, aby odpady z domácností nemizely v obří krajské spalovně, jejíž nákladná výstavba by se projevila zdražením svozu odpadů, nebo aby se vedení kraje staralo o zájmy obyvatel kraje, nikoliv o zájmy spřízněných podnikatelů.

 

Petr Daněk, architekt