Se Starosty bez starostí

Se Starosty bez starostí

Krajské volby jsou pro mnohé ztrátou času. A já se nedivím: po čtyřech letech od posledních voleb je stav Olomouckého kraje žalostný. Kraj patří k nejvíce zadluženým v republice a dluh dále roste. Stále se zhoršuje stav silnic, polovina z nich je v havarijním stavu. V oblasti zaměstnanosti, hrubého domácího produktu nebo výše mezd se pohybujeme téměř na konci tabulek. A hejtman, který by to měl řešit, je obviněný v korupční kauze.
Problém není v samotných volbách, ale v tom, komu dáme své hlasy. Dosud většinu z nich získávali politici z tradičních stran, kteří znají jen velkou politiku a jsou mistři zákulisních jednání. Letošní kandidátka Starostové ProOlomoucký kraj je naopak plná osobností, které znáte z každodenního života a dali jste jim důvěru v obecních volbách.
Coby lídr okresu Šumperk na kandidátce Starostové ProOlomoucký kraj bych se rád zasadil o to, aby náš okres nebyl v rámci Olomouckého kraje opomíjen. To, že jsme druhý nejméně početný okres, který má bohužel jen hrstku zástupců na úrovni celostátní a krajské politiky, neznamená, že jsme barbaři žijící za Hadriánovým valem procházejícím Mohelnicí. Nejsme žádnou Popelkou, ale krásným klenotem Olomouckého kraje se svými neduhy i obrovským potenciálem, který je potřeba rozvíjet. Mezi hlavní problémy patří nezaměstnanost, nedostatek kvalifikovaných pracovních příležitostí, odliv mladých lidí, stárnutí obyvatel či špatná dopravní dostupnost. Je proto skandální, že do našeho okresu plyne daleko méně prostředků na rozvoj, než do ostatních regionů kraje, ač by tomu mělo být přesně naopak. Rádi bychom to změnili a maximálně využili potenciál severu našeho kraje. Jsem moc rád, že na naší kandidátce najdete v první desítce hned tři zkušené starosty ze šumperského okresu a i na dalších místech je „sever“ vskutku nadprůměrně reprezentován. Je to také snad poprvé v historii krajských voleb, kdy lídr kandidátky, která má reálnou šanci promluvit do budoucnosti našeho kraje, je z okresu Šumperk či Jeseník. Přijděte k volbám a využijte svůj hlas! Pokud dáte důvěru nám, slibujeme, že rozlouskneme tři pomyslné oříšky a z Popelky uděláme krásnou princeznu. Slibujeme také, že Váš hlas bude v Olomouckém kraji opravdu slyšet…!
Ing. Radim Sršeň, Ph.D., lídr okresu Šumperk starosta obce Dolní Studénky, kandidát na hejtmana