Se Starosty bez starostí

Se Starosty bez starostí

Krajské volby jsou pro mnohé ztrátou času. A já se nedivím: po čtyřech letech od posledních voleb je stav Olomouckého kraje žalostný. Kraj patří k nejvíce zadluženým v republice a dluh dále roste. Stále se zhoršuje stav silnic, polovina z nich je v havarijním stavu. V oblasti zaměstnanosti, hrubého domácího produktu nebo výše mezd se pohybujeme téměř na konci tabulek. A hejtman, který by to měl řešit, je obviněný v korupční kauze.

Problém není v samotných volbách, ale v tom, komu dáme své hlasy. Dosud většinu z nich získávali politici z tradičních stran, kteří znají jen velkou politiku a jsou mistři zákulisních jednání. Letošní kandidátka Starostové ProOlomoucký kraj je naopak plná osobností, které znáte z každodenního života a dali jste jim důvěru v obecních volbách.

Na Hanou jsem přišla za manželem před třiceti lety ze Slovácka. Za tu dobu jsem si Prostějovsko a celý Olomoucký kraj zamilovala, mimo jiné díky zdejšímu folklóru. Lidé, kteří se na Hané narodili, svůj region neopouštějí. A já se jim vůbec nedivím. Přesto i u nás máme problémy, které je třeba řešit: prašnost v prostějovské kotlině, hluk z dálnice, nárůst automobilové dopravy ve městech, havarijní stav krajských silnic. Jsou to věci, které jako starostové obcí řešíme a umíme vyřešit. Například u nás v Držovicích jsme zvládli opravit silnice, což se projevilo na zlepšení života i atmosféry v obci. A právě dobrá nálada je pro náš region velmi důležitá. Proto věřím lidem na Hané. Vědí, co je pro ně dobré, protože to mají ve svém srdci.

Blanka Kolečkářová, starostka Držovice