Se Starosty bez starostí

Se Starosty bez starostí

Krajské volby jsou pro mnohé ztrátou času. A já se nedivím: po čtyřech letech od posledních voleb je stav Olomouckého kraje žalostný. Kraj patří k nejvíce zadluženým v republice a dluh dále roste. Stále se zhoršuje stav silnic, polovina z nich je v havarijním stavu. V oblasti zaměstnanosti, hrubého domácího produktu nebo výše mezd se pohybujeme téměř na konci tabulek. A hejtman, který by to měl řešit, je obviněný v korupční kauze.
Problém není v samotných volbách, ale v tom, komu dáme své hlasy. Dosud většinu z nich získávali politici z tradičních stran, kteří znají jen velkou politiku a jsou mistři zákulisních jednání. Letošní kandidátka Starostové ProOlomoucký kraj je naopak plná osobností, které znáte z každodenního života a dali jste jim důvěru v obecních volbách.
Mým domovem jsou Troubky a celé Přerovsko, které mám moc rád. Je to kraj plný památek, folklóru i sportovních a kulturních možností pro všechny. Jednoduše – dobré místo pro život. K tomu, aby mohl být náš život opravdu dobrý, nepotřebujeme velkou politiku. Stačí dobudovat dálnici, další důležité silnice a obchvaty měst a obcí, abychom se pohodlně dostali do práce i za zábavou a aby kolem našich domů nejezdily tisíce kamionů. Je třeba se také zaměřit na školství, od středního – které musí vychovat nedostatkové profese pro firmy působící v kraji – až po základní, abychom zajistili dobrý vstup do života všem našim dětem. A musíme také přinést ještě více financí do jednotlivých měst a obcí. K tomu je ideální krajský Program obnovy venkova, ale je do něj třeba nasměrovat mnohem více financí než dosud a hlavně pohlídat, aby peníze šly na smysluplné projekty pro lidi, ne na budování vzdušných zámků.
Radek Brázda, starosta Troubek