Se Starosty bez starostí

Se Starosty bez starostí

Krajské volby jsou pro mnohé ztrátou času. A já se nedivím: po čtyřech letech od posledních voleb je stav Olomouckého kraje žalostný. Kraj patří k nejvíce zadluženým v republice a dluh dále roste. Stále se zhoršuje stav silnic, polovina z nich je v havarijním stavu. V oblasti zaměstnanosti, hrubého domácího produktu nebo výše mezd se pohybujeme téměř na konci tabulek. A hejtman, který by to měl řešit, je obviněný v korupční kauze.
Problém není v samotných volbách, ale v tom, komu dáme své hlasy. Dosud většinu z nich získávali politici z tradičních stran, kteří znají jen velkou politiku a jsou mistři zákulisních jednání. Letošní kandidátka Starostové ProOlomoucký kraj je naopak plná osobností, které znáte z každodenního života a dali jste jim důvěru v obecních volbách.
Narodil jsem se v Jeseníkách a tento pro mnohé „zapomenutý kraj“ mi přirostl k srdci. Život je tady někdy těžký, ale krásný – uprostřed hor a přírody. Aby se nám v něm žilo ještě lépe, musíme podpořit to, co funguje: stabilní firmy, které přežily nejhorší období a dnes lidem poskytují jistotu zaměstnání. A zároveň musíme pracovat na tom, co region trápí: nezaměstnanost, špatná dopravní dostupnost, nedostatek kvalifikovaných pracovníků v mnoha profesích, odchod mladých lidí do jiných regionů. Je třeba významně podpořit cestovní ruch, který se začal slibně rozvíjet, ale k ideálnímu stavu má ještě hodně daleko. Jsou to velké výzvy, které neumíme vyřešit mávnutím kouzelného proutku, ale máme zkušenosti a chuť na nich pracovat.
Petr Mudra, starosta České Vsi